אנו מקדישים מחשבה רבה כיצד לקדם ולשפר את העשייה החינוכית בכל התחומים על מנת להצמיח את בנותיכם בכל התחומים.

אחד הנושאים שאנו דנים בו רבות הוא עולם הסלולאר והשפעותיו. רובם הגדול של בני הנוער משתמשים בטלפונים חכמים בעלי גישה לאינטרנט, וניתן לראות תלמידות רבים המתעסקות במכשיר ללא הרף. חלקכם רואה את זה בבית מן הסתם.

 

אין ספק שהכלי הזה שידרג את יכולות התקשורת והעניק לנו יישומים שימושיים בתחומים שונים, יחד עם זאת לא ניתן להתעלם מהשפעותיו מרחיקות הלכת על התחום החברתי, הלימודי, הנפשי והרוחני, אצל מבוגרים וכל שכן אצל בני נוער וילדים. אנו נתקלים בתופעות של שימוש מוגבר בפלאפון עד לרמות של התמכרות, תופעות של שימוש שלילי ברשתות החברתיות למטרות פגיעה בבנות אחרות, והיסח דעת בלתי פוסק מן הלימודים ומן ההתרחשות החברתית שמקיפה אותן.

 

בגיל בו הבנות בונות את  אישיותן ועיצוב הזהות שלהן, שימוש באופן כזה מרחיק אותנו מאוד מן היעד אליו אנחנו חותרים. לכל אורך השנה אנו עוסקים בהסברה חינוכית ובשיח עמוק עם התלמידות כדי להתמודד עם הנושאים הנ"ל, אך מעבר לכך יש תחום נוסף שזקוק להתייחסות כי טרם ניתן לו מענה מספיק - החיבור לאינטרנט מביא לחשיפה בלתי מבוקרת לתכנים שחלקם מזיקים והרסניים.

 

מחקרים עדכניים מראים שאחוזים גבוהים של הנוער הדתי חשוף דרך האינטרנט לתכנים פרוצים כמו גם לתכנים של פורנוגרפיה, אלימות, סמים, הימורים ועידוד הפרעות אכילה והתאבדויות. הרשת מוצפת בתכנים שליליים, וגם ללא כוונה לחפש אותם, וכאשר אין שום הגנה לא ניתן להתחמק מלהיתקל בהם. (בעלי אתרים אלו משקיעים כסף רב על מנת להצליח להפיץ את התכנים הנוראיים האלו בכל דרך אפשרית) מלבד זאת השימוש בפלאפון מקשה על ניהול הזמן בצורה נכונה.

 

אין לנו ספק שמוקד ההתמודדות נמצא במישור החינוכי ואנו עסוקים כל העת לטפח אצל תלמידותינו את יכולת ההתגברות והבחירה בין טוב לרעתוך העצמת המקום הערכי והתורני בחייהן. יחד עם זה חיוני לדעתנו להיעזר ב"חגורת בטיחות", בדמותה של אפליקציית סינון איכותית שתגן מפני חשיפה לתכנים מזיקים.

 

אחרי התייעצות עם מומחים ובדיקה מקיפה של כל האופציות הקיימות בשוק הגענו למסקנה שהאופציה הטובה והיעילה ביותר שניתן לסמוך עליה היא זו של חברת NETSPARK. מדובר באפליקציה מתקדמת המאפשרת גלישה בטוחה ונקיה תוך הגנה מפני תכנים מזיקים. יש לה יכולת לסנן אתרים, תמונות ואפליקציות, ואף לאפשר שליטה על מינוני הגלישה. אחרי התקנה חד-פעמית במכשיר הסלולארי ניתן לנהל אותה מכאן ואילך בעזרת שם משתמש וסיסמא מכל מחשב אחר.

אנו ממשיכים  במהלך חינוכי עם ארגון 'עזים בקדושה' וכדי לאפשר לבנות מרחב נקי בעולם סלולרי ולהביא את התלמידות לנורמות גלישה איכותיות ובטוחות יותר, ללא חשיפה לתכנים שליליים והרסניים, העומדים בניגוד לכל עולם הערכים שאנו עמלים כל-כך לטפח אצלן.
אנו מזמינים אתכם להיות שותפים למהלך זה, ולתת גב ודחיפה חיובית לבנותיכם על מנת שיהיו שותפות בשינוי חברתי משמעותי זה.

ניתן לבחור את רמת ההגנה שבה מעוניינים:

  1. רמה בסיסית – מסננת תכני אלימות קשה ופורנוגרפיה.
  2. רמה מתקדמת- מסננת תכני אלימות קשה ופורנוגרפיה, וכן הלבשה תחתונה.
  3. רמה מורחבת- מאפשרת לראות תכנים תורניים ותמונות עפ"י כללי הצניעות.

 

כמו כן, ניתן להגדיר כל אפליקציה וכל אתר ברמת הגנה אחרת ע"פ הבחירה האישית.

לאחרונה בנות עזות בקדושה באולפנה ,שלחו לבנות ולהורים בקשה להשתתף בבחירת הסלוגן שילווה את התהליך והרוב בחרו בסלוגן זה       

                              אני צריך איזון , סינון

                           כדי לצאת מהסיכון

אופן התקנת האפליקציה:

ביום רביעי הקרוב  ט' בטבת(27.12.17) יערך באולפנה יום התקנות. יישלח אליכם מראש קישור לרכישת האפליקציה (180 ₪ לשנה). כמו כן תלמידות שירצו יוכלו להגיע עם כרטיס אשראי ליום ההתקנות ולרכוש מידית את האפליקציה.

כל תלמידה שמתקינה את האפליקציה ביום ההתקנות תקבל מענה טכני בWhatsApp- מחברת Netspark. (כל השמועות שהאפליקציה הזו הורסת או תוקעת את המכשיר אינה נכונה, במכשירים סיניים היא לא אפקטיבית מכיוון שאפשר למחוק אותה בקלות)

הצוות החינוכי באולפנה שלנו מובילים את הנושא ואף נותנים דוגמא אישית בעניין, ורבים מהם אימצו לעצמם טלפונים פשוטים או טלפונים עם סינון. אנו גם מאמינים בשותפות של התלמידות עצמן בכל מהלך חינוכי ולכן באולפנה ישנן תלמידות מובילות ששותפות בהגדרות טווח הסינון והתאמתו המירבית לצרכים של התלמידות.

הורים יקרים, חינוך בנותיכם והצלחתן עומדים בראש מעייננו. אנו בטוחים שהמהלך החיוני הזה יצטרף לשאר הצעדים שאנו נוקטים בהם כדי ליצור נורמות גלישה איכותיות, בריאות ומוגנות יותר עבור הבנות בשעות שלאחר הלימודים.

אנו מבקשים להזכיר כי במרחב הציבורי באולפנה אין להשתמש בזמן הלימודים באולפנה ואנו שבים (לאחר האולפיזמון וחודשי ארגון של תנועות הנוער בהם היה אישור ) להחרים פלאפון.

 

התקנת נטספארק