דבר ראש האולפנה

בס"ד                                                                                                       אלול התשע"ז

"מקור כל תנועת חיים היא השאיפה להתעלות תמיד,הלוך ועלה אל שרשה" (הרא"יה קוק זצ"ל)

 אגרת לפתיחת שנה"ל התשע"ח

הורים יקרים ובנות יקרות

שלום רב,

התרגשות גדולה לקראת פתיחת שנת לימודים חדשה בעז"ה.

תודה על הזכות הגדולה להיות שותפים בחינוך בנותיכם-בנותינו במהלך השנים, ונמשיך בעז"ה להשתדל לעשות מלאכתנו נאמנה ולגדל בנות חכמות ונבונות, יראות ה' גאות ושמחות להיות שליחות של הקב"ה בעולמו.

זכינו וגם השנה קיבלה האולפנה הכרה בהצלחת התלמידות בפן הערכי והלימודי וזכינו בתגמול דיפרנצאלי כאחד מבתי הספר הערכיים במדינה.

דור הולך ודור בא- בוגרותינו החדשות, מסיימות שנה"ל התשע"ז מתחילות בימים אלו את  שליחותן הלאומית ואנו מאחלים להן הצלחה רבה וברכה גדולה בדרך החדשה. אנו בטוחים בהשתלבותן הטובה וכמובן, ממשיכים ללוותן מרחוק.

בנות  כיתות ז התחילו השבוע את לימודיהן באולפנה  בשלוש כיתות ואנו מאחלים להן הצלחה רבה בהגדרתן החדשה "בת אולפנה" . הגדרה שיש בה מחויבות גדולה בצד  גאוה גדולה.

במקביל לבניית והכנת תוכנית עניפה בפעילות החברתית שנבנתה בחופשה, עם דגש מיוחד בהכנה לקראת הימים הנוראים, תפתח בעז"ה מדרשה, לבנות המעונינות.מדרשת "חן במדבר" – בשנה"ל הבאה עלינו לטובה תפתח  אי"ה באולפנה מדרשה לבנות (מכיתות ח ומעלה) המעונינות ללמוד ולהעמיק בסוגיות תורניות ובעיקר, בבנית אישיותן. בכל יום שני אחה"צ יתקיימו שיעורים ולימוד בחברותות, אנו מזמינים את הבנות לבחור בטוב ו"אין טוב אלא תורה".

זה המקום לבשר כי מדרשת "אורות במדבר" שפתחנו לפני ארבע שנים לבנות שירות וסטודנטיות (והרבה מבוגרותנו שותפות לה ) מתחילה את חודש אלול עם 45! בנות.

שבעים שנה למדינת ישראל –"שיר המעלות בשוב ה' את שיבת ציון היינו כחולמים." מורי ורבי הרב דרוקמן שליט"א היה מלמדנו  פסוק זה והיה  מזכיר דברי הפרשנים על "היינו כחולמים" ,כמה ואיך חלמו כל הדורות להגיע אל הגאולה,היו חולמים איך תראה הגאולה וכו,הוסיף הרב ואמר פעמים הדור  שגדל בדור שהמדינה מובנת מאליה

לפעמים "חולמים" ולא יודעים לראות ולהודות על הזכות הגדולה להיות ולחיות במדינה שלנו,לא תמיד רואים ומודים על הטוב שזכינו לו בדורנו.נשתדל במהלך השנה הקרובה להמשיך ולעסוק בערכה הגדול של מדינתנו ,בנס הגדול שאנו זוכים לפגוש כל יום מחדש,ללמוד ולהכיר את האנשים והאירועים שהיוו ומהווים נדבך משמעותי למדינתנו שעל פי דברי הראי"ה קוק,רבה הראשון של ארץ ישראל "היא יסוד כסא ה' בעולם" אשרינו ומה טוב חלקנו.

שיפוצים- בחודשיים האחרונים האולפנה הייתה כאתר בניה בו עבדו במקביל גם בבנין הישן של האולפנה, לתת לו מתיחת פנים ועיצוב פינות עבודה חדשות והן בחוץ ,בצביעת המבנה ובתחילת שיפוצו (סוף סוף) של האולם שיהפוך בעז"ה לאולם כינוסים/ספורט ,ראוי לבנותינו, בהתקנת נדנדות וספסלים נוספים ועוד...מבקש בהזדמנות זו להודות לעיריה על חלקה בשיפוצים ,ליוסי אב הבית ולתהילה המנהלנית על המאמץ הגדול בהכנת המבנה המחודש ולבקש מכולנו..להמתין  עוד קצת לסיום העבודות שימשיכו במהלך השבועות הקרובים.

כמובן, נעשה מאמץ גדול מאוד לשמור על מה שיש ולהמשיך לעשות בעז"ה לשיפור חזות האולפנה ולקידוש שם שמים בכל אשר נפנה.

מבקש להפנות את תשומת לבכם לתקנון המצורף ולהודיע כי גם השנה וביתר שאת נעסוק בהתמודדות נכונה עם מכשירי הפלאפון .אנו מצטרפים ל"עזים בקדושה" ויחד עם הבנות מבקשים לפעול למען אולפנה קדושה בהצטרפות לחברת נסטפרק לתוכנת סינון למכשירים.

לוקרים- נוספו לוקרים (ארונות אחסון) לטובת התלמידות. המעוניים להשכיר יש להיות בקשר עם חברת "לוקר אמבין. (קומה שניה ,בנין ישן–כיתות יא-יב מתחם לילך. קומה ראשונה כיתות זוט מתחם סיגלית וכלנית. בנין חדש כיתות ח-הרדוף).

הסעות מרמות יתחילו כרגיל מחר.(לבירורים נוספים יש לפנות לאוסנת המזכירה). ביום ראשון יחולקו טפסים לטעינת רב קו עבור תלמידות הזכאיות (הגרות במרחק 3 ק"מ מהאולפנה).

אתר האולפנה- האתר עובר גם הוא שינוי ואמור לעלות מחדש בעז"ה עד ראש השנה.

בנתיים הודעות יעלו במשוב.

                   מבקש לאחל לבנות, לכם ההורים ולצוות האולפנה

                                    שנת לימודים טובה ופוריה

                    המשך התקדמות בדרך העולה אל על בכל מכל כל.

                                      כתיבה וחתימה טובה

                                                                           יוני סמואל

                                                                            ראש האולפנה